Data dodania

26.08.2021
Politechnika Poznańska na Kongresie 3W
plakat3w

Woda, wodór, węgiel - 3W. Jak wykorzystać technologie oparte na tych surowcach dla zrównoważonego rozwoju? Kongres, który odbędzie się pod egidą Banku Gospodarstwa Krajowego ma - jak podkreśla organizatorzy - zainicjować dyskusję i rozpocząć działania, które w długoterminowej perspektywie wzmocnią konkurencyjność polskich przedsiębiorstw zajmujących się wykorzystaniem wodoru, wody i innowacyjnych technologii węglowych.

Spotkanie biznesu i nauki ma dać również początek budowie społecznej świadomości, jak duży wpływ na gospodarkę i środowisko mają nasze codzienne konsumenckie wybory. Udział w Kongresie bierze także Politechnika Poznańska. Prof. Michał Wieczorowski, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką przedstawi między innymi doświadczenia naszej uczelni w obszarze budowy niemal zeroemisyjnych obiektów.

Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK podkreśla, że misją Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. „Stworzyliśmy koncepcję 3W, aby rozpocząć dyskusję o tym, jak wykorzystać potencjał wodoru, wody i węgla w gospodarce, tak by na nich Polska i polskie firmy mogły budować przewagę konkurencyjną” - podkreśla pani prezes.

Więcej informacji na stronie Kongresu 3W.

PL