25 czerwca Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki Politechniki Poznańskiej gościł uczniów klas 3A i 3C Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Oskara Kolberga w Kościanie. Wizyta została zorganizowana na zaproszenie prof. dr. hab. inż. Dariusza Horli, prodziekana Wydziału.
Spotkanie było okazją do zapoznania młodzieży z ofertą dydaktyczną Politechniki Poznańskiej, możliwościami rozwoju naukowego oraz nowoczesną infrastrukturą badawczo-dydaktyczną Wydziału Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki.
Program rozpoczął się od wykładu wprowadzającego, po którym uczniowie uczestniczyli w prezentacjach przygotowanych przez Dział Rekrutacji oraz Dział Współpracy Międzynarodowej. Dzięki temu mogli poznać zasady rekrutacji na studia oraz możliwości udziału w programach wymiany międzynarodowej.
Następnie uczestnicy odwiedzili Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii, Centrum Wykładowe, budynek BL oraz laboratoria Wydziału Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki. W trakcie zajęć laboratoryjnych mieli okazję zapoznać się z działalnością laboratoriów Odnawialnych Źródeł Energii, Robotów Autonomicznych, Mikroelektroniki i Mechatroniki, Przemysłu 4.0 oraz Podstaw Automatyki. Program wizyty zakończyła prezentacja pt. "Matematyka pieniędzy - jak liczby sterują naszym życiem".
Mamy nadzieję, że spotkanie pozwoliło uczestnikom lepiej poznać specyfikę kształcenia na kierunkach technicznych oraz zainspirowało ich do dalszego rozwijania zainteresowań w obszarach automatyki, robotyki, elektromobilności i matematyki stosowanej.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie za odwiedziny i życzymy powodzenia w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Mamy nadzieję, że w przyszłości spotkamy się ponownie – tym razem już jako społeczność akademicka Politechniki Poznańskiej.






